17. července 2017

Harry Potter tag

Už dlouho jsem přemýšlela o napsání nějakého tagu, ale vůbec jsem nevěděla, co by mělo být jeho náplní. Nakonec zvítězil Harry Potter a já jsem si říkala, proč mě to nenapadlo dříve. Nepovažuji se sice za nějakého fanatika, nesbírám ani věci spojené s tímhle kouzelnickým světem, ale znamená pro mě opravdu hodně. Harry Potter je moje nejoblíbenější knižní série a filmy jsem viděla hned několikrát. Na těch několika posledních jsem byla dokonce i v kině.
Samotné otázky jsem nevymýšlela já, ale našla jsem je na blogu Adelle's World of Books.
1) Nejvíce oblíbená kniha série
Docela těžká otázka hned na začátek, protože já opravdu nedokážu vybrat jen jednu. Zařadila bych sem určitě Kámen mudrců. Na něm se mi líbí, jak se Harry postupně seznamuje s celým kouzelnickým světem. Potom Vězeň z Azkabanu, a to nejen kvůli Siriusovi a nakonec Ohnivý pohár. Jako film se mi vůbec nelíbí, ale při čtení knížky jsem žasla, jak je příběh odlišný a pro mě mnohem zajímavější.

2) Nejméně oblíbená kniha série
Nerada to sice přiznávám, ale tohle rozhodování už je lehčí než v předchozí otázce. Mojí nejméně oblíbenou knihou je Fénixův řád. Není to tak, že bych ho vyloženě nenáviděla, ale příběh mi přišel místy dost zdlouhavý.

3) Oblíbená postava
Samozřejmě je to naše kouzelnické trio, na které nedám dopustit. Potom trochu netradičně Sirius Black a Remus Lupin.

4) Oblíbená záporná postava
Oba sice mají i své světlé momenty, ale přesto bych řekla, že sem patří. Je to Profesor Snape a Draco Malfoy. Vlastně celá ta Malfoyova rodinka má něco do sebe.

5) Nejsmutnější moment
Smrt Doobyho, Snapea a Freda. Ve filmu to probrečím pokaždé, při čtení knížek jsem brečela jen u Freda.

6) Oblíbený profesor
Budu se sice opakovat, ale jednoznačně profesor Lupin. Ze všech učitelů obrany proti černé magii se mi totiž zdál nejrozumnější.

7) Nejméně oblíbený profesor
Tady není o čem rozhodovat. Umbridgeová.

8) Oblíbený předmět
Nejvíc zajímavé mi vždycky přišly lektvary, myslím, že ty by mě opravdu bavily. Potom obrana proti černé magii a možná i přeměňování.

9) Nejméně oblíbený předmět
Abych se přiznala, tak jsem vlastně zbytek předmětů moc do hloubky nezkoumala a tak nemám úplně představu. Podle názvu bych ale určitě nechtěla chodit na věštění z čísel a studia mudlů.

10) Oblíbený obchod na příčné ulici
Asi U Ollivandera. Samotný Ollivander mi přijde jako charismatická postava. Navíc bych moc ráda věděla, jaká hůlka by si mě vybrala.

11) Nejhezčí postava
Bez dlouhého přemýšlení musím říct Draca Malfoye. Je to možná ohrané, ale já si prostě nemůžu pomoct

12) Mrtvá postava, která ti nejvíc chybí
Sirius Black. Hrozně mě mrzí, že si ho Harry nemohl víc užít, protože po všech těch letech u Dursleyových by si to opravdu zasloužil.

13) Oblíbený obal knihy
Z českých vydání, které vlastním se mi nejvíc líbí obal Vězně z Azkabanu. Moje srdce ale prahne po těch vydání z nakladatelství Bloomsbury. Dlouho jsem se radovala, že mám první díl s tímhle krásným přebalem a navíc nevyšel česky. Před nedávnem ovšem vyšel, což mě trochu zamrzelo, ale na druhou stranu se z těch krásných obálek může těšit více lidí.

14) Oblíbená disciplína turnaje tří kouzelníků
Paradoxně je to zase ta, která se mi ve filmu vůbec nelíbí, ale v knize ji miluji. Je to první disciplína s drakem, při které Harry ukázal, že do turnaje jednoznačně patří.

15) Seřaď koleje od nejvíce oblíbené po nejméně oblíbené
Tuhle otázku musím bohužel přeskočit. Opravdu tak nedokážu koleje seřadit, protože je každá něčím jedinečná a já je mám všechny ráda

16) Oblíbený zvěromág
Myslím, že není moc těžké uhádnout, kdo se tady objeví. Není to nikdo jiný než Sirius Black.

17) Oblíbená nepromíjitelná kletba
Tohle je hodně zvláštní otázka, ale vyberu Crucio. Určitě to ale není tak, že bych měla potřebu mučit lidi v normálním životě.

18) Oblíbený viteál
Deník Toma Raddla. V Tajemné komnatě se mi líbilo, že jsme se díky němu dozvěděli něco o době, kdy na školu chodil Voldemort. Taky mám vždycky radost, když ho na konci zničí tím baziliščím zubem.

19) Oblíbená relikvie smrti
Jako asi většina volím neviditelný plášť. Při čtení jsem často přemýšlela, co všechno bych mohla dělat, kdybych takový plášť opravdu měla.

20) Nejzábavnější moment
Určitě ta scéna, kde se celá  skupina změní na Harryho a najednou jich máme sedm. Za zmínku taky určitě stojí Harry po vypití Felix Felicis.

21) Nejvíc emotivní moment
Hermiona, když maže rodičům vzpomínky. Záběr na mrtvého Lupina s Tonksovou. Odcházející Draco se svojí matkou. Je jich samozřejmě mnohem víc, ale to by bylo na dlouho.


22) Na které pozici ve famfrpálu bys chtěla hrát
Já bych si nejraději vyzkoušela všechny pozice. Stejně bych nakonec zjistila, že pro to nemám talent, jako skoro u všech sportů. Ale nejvíc mě zaujala pozice odrážeče, speciálně kvůli té pálce.

23) Oblíbený patron
Harryho jelen a Severusova laň. Ta asi ze všeho nejvíc.

24) Jak myslíš, že by vypadal tvůj patron
Nebudu si nic nalhávat, toho vytouženého tygra, nebo lva bych asi neměla. Vidím to spíš na nějaké mořské zvíře, ale nedokážu říct jaké.

25) Oblíbený Dursley
Zákeřná otázka, myslím, že snad ani není možné, si nějakého oblíbit. Na konci mi ale bylo trochu líto Petunie, takže by to byla ona.

26) Oblíbená hůlka
Vždycky se mi nejvíc líbila ta Dracova, protože mi přišla taková jednoduchá a čistá, narozdíl třeba od jiných, které připomínají  klacíky.

27) Oblíbená magická schopnost
Když to vztáhnu na sebe, tak bych ráda byla zvěromág, nebo metamorfomág.

28) Oblíbený smrtijed
Nechci tu pořád dokola opakovat stejné postavy a proto tuhle otázku vyhrála Bellatrix. Upřímně Helen obdivuji, jak skvěle dokázala tuhle postavu zahrát.

29) Oblíbený portrét
Vzpomenu si teď jen na Buclatou dámu. Sice ji moc v lásce nemám, ale už se pro mě téměř stala charakteristikou Nebelvíru.

30) Oblíbené kouzlo
Jednoznačně Wingardium leviosa.

Doufám, že se vám tag líbil a budu ráda, když si vyberete jednu otázku a na tu v komentářích odpovíte.

2 komentáře:

  1. No jo, já taky začala ty boží obálky sbírat v angličtině, mám pět dílů a nakladatelství si vydá jedničku... :D Nu což, každý by měl Harryho dát aspoň jednou v originále :D
    Umbridgeová je u všech jasná, jak vidím :D Spíš bych se divila, kdyby tam někdy bylo něco jiného. A Fénixův řád naopak řadím k těm lepším, spíš jsem se strašně nudila u Prince dvojí krve :))

    OdpovědětVymazat
  2. á, tak to je super, nakoľko HP zbožňujem! :).

    KEJMY ♥.

    OdpovědětVymazat